Karantinui įsibėgėjus ir vyriausybei priėmus sprendimą jį pratęsti dar dviem savaitėms prie susidariusios situacijos lanksčiai prisitaikė ir Vį „Regitra“. Pirmąją karantino savaitę didžiausią nerimą jautė iš užsienio įvežtų automobilių pardavėjai, kurie neturėjo galimybės gauti automobilio atitikimo sertifikato ir įregistruoti automobilio Lietuvoje.

„Regitra“ atnaujino šią galimybę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje, o registravimo procesas vyks pagal iš anksto suderintą grafiką. Įregistruojamos nuolatinei registracijai galės būti ir tos transporto priemonės, kurioms buvo išduoti laikinieji (tranzitiniai) numerio ženklai.

Norintys įregistruoti iš užsienio įvežtą transporto priemonę Lietuvoje asmenys turės užpildyti prašymą ir jį pasirašyti, pateikti visus registracijai reikalingus dokumentus nurodytus žemiau ir visą dokumentų rinkinį siųsti vienu laišku el. paštu prasymai@regitra.lt.

Registracijai reikalingi šie dokumentai (jų kopijos):

-    asmens dokumentas;

-    įgaliojimas, jei yra atstovaujamas kitas asmuo;

-    Pirkimo-pardavimo sutartis ar kitas įsigijimą patvirtinantis dokumentas;

-    Kilmės dokumentas

-    Atitikties įvertinimo dokumentas (jei t.p. įvežta iš trečiųjų šalių);

-    Muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantis dokumentas (jei t.p. įvežta iš Norvegijos, Šveicarijos, Islandijos, Lichtenšteino ar trečiųjų šalių);

-    Galiojančios techninės apžiūros kortelė;

-    Galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumentas.

Svarbu, kad el. Paštu siunčiamo dokumentų rinkinio dydis neviršytų 40 MB.

„Regitra“ atkreipia dėmesį, kad šiuo laikotarpiu yra galimybė priskirti tik eilės tvarka išduodamus Numerio ženklus. Norint savo transporto priemonei priskirti rezervuotus arba saugomus numerio ženklus tai bus galima padaryti tik pasibaigus karantinui.

Įmonės darbuotojui įvertinus pateiktus dokumentus bus atsiųsta išankstinė sąskaita, klientui ją apmokėjus klientas bus informuotas apie vizito laiką ir vietą. Atvykus į „Regitrą“ klientas su savimi privalo turėti užsakymo numerį, gautą el. paštu, ir visų registracijai reikalingų dokumentų originalus. Procedūros metu turi dalyvauti tas asmuo, kuris ir pateikė prašymą.

 

Lietuvoje registruotų automobilių pirkimas - pardavimas

Autogidas.lt primena, kad įprastas automobilių registravimo procesas vyksta kaip ir anksčiau, tik atsižvelgiant į karantino metu taikomus draudimus, automobilių registravimas vykdomas internetu. Fiziškai klientams ši paslauga nėra teikiama.

Internetu galima atlikti ne tik registracijos procedūrą, bet ir pasikeisti sugadintą registracijos liudijimą, taip pat užsisakyti naują, jei pasikeitė, pavyzdžiui, asmens pavardė ar gyvenamosios vietos adresas. Be to, elektroniniu būdu galima rezervuoti numerio ženklus, užsisakyti vienadienį dalyvavimą eisme (automobilių prekybininkams) ir kt.

Tiek numerio ženklus, tiek registracijos liudijimus „Regitra“ pristato patogiausiu klientui būdu: per kurjerį arba savitarnos terminalus. Taigi, nors šiuo metu šalyje paskelbtas karantinas, įmonė jau ne pirmus metus yra pasiruošusi klientams suteikti pagrindines transporto priemonių registracijos paslaugas neatvykstant į padalinį.

Automobilio perleidimas kitam savininkui susideda iš dviejų etapų. Buvęs transporto priemonės savininkas per 15 kalendorinių dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo turi pranešti „Regitrai“ apie jos pardavimą. Tik tuomet automobilį įsigijęs asmuo per 10 dienų privalo jį įregistruoti savo vardu, kitu atveju automobilis automatiškai bus išregistruotas ir iki įregistravimo nebus galimybės juo naudotis eisme. Šie terminai nustatyti tam, kad pirkimo–pardavimo proceso metu būtų galima sklandžiai naudotis transporto priemone.

 

Daugiau informacijos apie „Regitra“ e-paslaugas karantino metu galite rasti čia: www.regitra.lt/lt/karantino-duk/transporto-priemoniu-registracija-3